Články

Rychlost připojení nemusí být překážkou

Technologie | 14.12.2006 | Dalibor Johánek

Články - Technologie

Stesky tvůrců i návštěvníků webových presentací nad stále vysokou penetrací pomalých a relativně drahých připojení dial-up v mnoha regionech jsou často oprávněné.


Velká část internetových přípojek v České Republice nespadá do kategorie vysokorychlostního internetu.
Počet lidí aktivně přistupujících na internet v České Republice se pomalu ale přece blíží počtu lidí z ekonomicky vyspělejších států EU. Problémem však v mnoha případech je kvalita a rychlost připojení, v našich podmínkách navíc často limitovaná tzv. FUP (Fair Use Policy), znemožňující využít plných deklarovaných možností dané síťové linky.

O multimediální zábavě, filmech a hudbě běžících on-line, které by byly k dispozici po zakoupení v e-obchodech s hudbou a filmy, na internetových televizích nebo na zpravodajských portálech, zatím nemůže být pro velkou část uživatelů ani řeč. Přesto existují možnosti a technologie, které jsou schopny věrně simulovat virtuální realitu a dostat vás během několika vteřin do vzdálených míst i s pomalejšími typy připojení.

Profesionálně zpracovaná sférickáSférické panoramaNěkdy též označované jako kulové panorama nebo 360° × 360° panorama. Jedná se o panoramatický snímek, který je promítán v plném rozsahu 360° horizontálně i 360° vertikálně, zobrazuje tedy rovnoměrně celý prostor. Oproti panoramatu cylindrickému (válcovému) je doplněno vrchlíkem i podstavou. Využitím …Sférické panoramaNěkdy též označované jako kulové panorama nebo 360° × 360° panorama. Jedná se o panoramatický snímek, který je promítán v plném rozsahu 360° horizontálně i 360° vertikálně, zobrazuje tedy rovnoměrně celý prostor. Oproti panoramatu cylindrickému (válcovému) je doplněno vrchlíkem i podstavou. Využitím … či cylindrická panoramataVálcové panoramaPlný širokoúhlý panoramatický obraz 360° spojený v jeden nekonečný pás nazýváme cylindrické panorama nebo válcové panorama. Na rozdíl od sférického (též kubického, kulového) panoramatu neobsahuje podstavu ani vrchlík.
Měřítkem kvality válcového panoramatu je kromě rozlišení panoramatického obrazu umožňující větší …
Válcové panoramaPlný širokoúhlý panoramatický obraz 360° spojený v jeden nekonečný pás nazýváme cylindrické panorama nebo válcové panorama. Na rozdíl od sférického (též kubického, kulového) panoramatu neobsahuje podstavu ani vrchlík.
Měřítkem kvality válcového panoramatu je kromě rozlišení panoramatického obrazu umožňující větší …
jsou i přes svou věrnost a informační bohatost datově relativně nenáročná a jsou tak přístupná mnohem širšímu okruhu uživatelů než klasický multimediální obsah. V našem případě navíc nabízíme různé velikostní formáty, což dává uživateli možnost zvolit variantu odpovídající možnostem jeho internetového připojení.

Naštěstí technický pokrok jde kupředu a uživatelů rychlých linek (s přenosovými rychlostmi okolo 1 Mbps i více) je rok od roku stále větší množství. Díky tomu se tito uživatelé nemusí nikterak omezovat a můžou si vychutnat virtuální prohlídkyPanoramatická prohlídkaObecný název pro promítání válcového nebo sférického panoramatu. Díky takové projekci se pozorovatel zdánlivě ocitne ve středu zobrazované scény, ve které se může (dle možností použitého software) rozhlížet libovolným směrem nebo si scénu přibližovat či oddalovat (zoom).
Spojením více panoramatických …
Panoramatická prohlídkaObecný název pro promítání válcového nebo sférického panoramatu. Díky takové projekci se pozorovatel zdánlivě ocitne ve středu zobrazované scény, ve které se může (dle možností použitého software) rozhlížet libovolným směrem nebo si scénu přibližovat či oddalovat (zoom).
Spojením více panoramatických …
v plném a detailním celoobrazovkovém formátuFullscreenCeloobrazovkový režim zobrazení. K zobrazení daného objektu nebo scény je využita celá dostupníá plocha zobrazovacího zařízení (zpravidla monitoru).FullscreenCeloobrazovkový režim zobrazení. K zobrazení daného objektu nebo scény je využita celá dostupníá plocha zobrazovacího zařízení (zpravidla monitoru)..